• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
 
Site Menüsü
Takvim
Site Haritası
Örgütlü Sendikanın Yapamadığını Hukuk Bürosu Yaptı

D.H.M.İ’de Çalışıp Dava Açanlar İçin Yargı Son Kararını Verdi Örgütlü Sendikanın Ümitleri Tükendi

 'KONYAR HUKUK BÜROSU' D.H.M.İ'deki ücret düşürülmesine ilişkin kesin ve emsal yargı kararı ile ilgili olarak; Sendika bu kararı örnek gösterip Yargıtay nezdinde karar düzeltmeye gideceğini herkese yaymıştır.

Bu konuda gerek sosyal medyada gerek bizzat arayan arkadaşların beyanlarından anladığımız kadarıyla sendikadaki istifaları ve mağdurların tepkileri bastırmak için yaptıkları bir manevradır. Biz de diyoruz ki Türkiye'de yargı süreçleri uzun sürüyor. Bir de Yargıtay karar düzeltilmesi için arkadaşlar 2 yıl daha bekletilmesin. Eğer Sendika samimi ise mağdur ettikleri arkadaşların aradaki farklarını sendika kasasından ödesinler. Yargıtay'da dediklerini yaptırırlarsa gelecek parayı kendileri alsınlar. İşçiyi 2 yıl daha bekletmesinler. DHMI çatısı altında çalılan bir grup ortalama 30.000 TL alırken sendikaya güvenip hakkını ve hukukunu teslim eden diğer grup arkadaşlar neden 2.000-3.000 TL'ye razı olsun. Kaldı ki iş mahkemelerinde verilen ve temyiz süreçlerinden geçerek kesinleşen mahkeme kararlarına karşı karar düzeltme yoluna gidilemez. Hukuken imkansızdır. Bu tür vaatlere kanıp ikinci defa mağdur olmayın. Üstüne bir de yargılama masrafı ve karşı avukat ücreti ödemek zorunda kalmayın. Yüzlerce kişinin D.H.M.İ'de mevcut sendikadan istifa edip HAK-İŞ'e Bağlı ÖZ-GÜVEN-SEN sendikasına üye oldukları bilgileri mevcuttur. 
Kaynak: http://www.ozelguvenlikhaklari.org/haber/5365/dhmi-de-calisan-yargi-son-kararini-verdi-sendikanin-umitleri-tukendi/

  
865 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret104386
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.923117.9949
Euro18.513318.5875
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Saat