• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
 
Site Menüsü
Takvim
Site Haritası
DEVLET HAVA MEYDANLARINDA SENDİKAL BASKI MI VAR ?
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMELERİNDE ÇALIŞAN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE SENDİKAL BASKI MI YAPILIYOR ?

  D.H.M.İ'LERDE PARS ÖZEL GÜVENLİK BÜNYESİNDE ÇALIŞAN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN ŞİRKET İLE KURUM ARASINDA Kİ SÖZLEŞMESİNİN BİTMESİNE 2 AY KALA, ÖZEL GÜVENLİK SENDİKALARI TARAFINDAN KENDİ SENDİKALARINA ÜYE OLMALARI İÇİN ÖRGÜTLENME FAALİYETLERİ SÜRDÜREN SENDİKALARIN ''HAVAALANI GÜVENLİĞİNİ ZAAFİYETE DÜŞÜRDÜĞÜ'' GEREKÇESİYLE RESMİ BİR YAZI GÖNDERİLDİ. BU YAZIYA GÖRE TALEPTE BULUNANIN ESKİ YETKİLİ SENDİKA OLAN GÜVENLİK-İŞ SENDİKASI OLDUĞU RESMİ YAZIDA DA GÖZÜKMEKTEDİR. FAKAT BU YAZIDA TOPLU SÖZLEŞMEDEN BAHSEDİLMEYEREK SANKİ SENDİKAYLA KURUM SÖZLEŞME YAPMIŞ VE ARADA ŞİRKET YOKMUŞ GİBİ BİR ANLAM ÇIKMAKTADIR. BU DURUMDA, YAPILAN SÖZLEŞME SENDİKA İLE KURUM ARASINDA YAPILMIŞSA HAVALANLARINDA ÇALIŞAN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN UĞRADIĞI VE UĞRAYACAĞI TÜM ZARARLARDAN SENDİKA MI SORUMLUDUR !

  Yine bu yazıda bahsedilen güvenliği zaafiyete uğratma meselesi yetkili sendikacılar tarafından yapıldığı zaman güvenlik zaafiyete uğramıyor mu ? Sorusunuda sormadan edemiyoruz.

ŞİRKET YETKİLİLERİ SENDİKA ÜYELİĞİ KONUSUNDA ÇALIŞANLARININ HÜR İRADELERİYLE İSTEDİKLERİ SENDİKAYA ÜYE OLABİLECEKLERİNİ SÖYLERKEN YETKİLİ VEYA YETKİSİZ DİYE BİR AÇIKLAMASI OLMAMIŞTIR FAKAT KURUM TARAFINDAN VE GÜVENLİK-İŞ SENDİKASININ TALEBİYLE YAZILAN RESMİ YAZIDA NEDEN DİĞER SENDİKALARIN ÖRGÜTLENME FAALİYETLERİ GÜVENLİK ZAAFİYETİ OLUŞTURSUN...

İŞTE İKİ RESMİ YAZI;
  
646 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret104383
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.923117.9949
Euro18.513318.5875
Hava Durumu
Üyelik Girişi
Saat