info@guvenlikhaber.org

Orman Genel Müdürlüğü 1377 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü, yayımladığı iki farklı ilanda toplamda 1.377 personel alımı yapacak. Bu ilanlardan birinin başvuruları başlarken diğer ilan için alımlar 26 Ocak 2023 tarihinde başlayacak.

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak

Orman Muhafaza Memuru: 1128 personel

Orman Mühendisi: 249 personel

Orman Muhafaza Memuru

Bu kadro için toplamda 1.128 personel alımı yapılacak. Adaylar başvurularını 2022 KPSS P93 puan türüyle yapacak. Başvuru yapabilmek için bu puan türünden en az 65 puan alma şartı bulunuyor. Adayların Orman muhafaza memuru kadrosuna başvuru yapabilmesi için Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olması gerekiyor.

Başvurular 26 Ocak-6 Şubat 2023 tarihleri arasında online olarak Kariyer Kapısı üzerinden yapılacak.

Orman Mühendisi

Bu kadro için toplamda 249 Orman mühendisi alımı yapılacak. lisans mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolar için 2022 KPSS P3 puan türünden 70 ve üzeri puan almak gerekiyor. Adayların başvuru yapabilmesi için Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümünden mezun olmak gerekiyor.

15 Ocak itibariyle başlayan başvurular 25 Ocak 2023 tarihinde sona erecek.

source

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn